Bliski Wschód – miejsce nie tylko trudnych relacji politycznych, ale także wyjątkowa kraina na mapie podróżników

Zmiany postępują bardzo szybko. Ośrodki turystyczne starają się jak najlepiej zaprezentować i zdobyć nowe rzesze turystów. Właściwym tego przykładem, mimo obecnych zawirowań politycznych, jest również Izrael.


Nadmorski klimat Izraela, swoisty wpływ terenów pustynnych, ubogie opady, ale i mocno zawyżone amplitudy temperaturowe, to typowe warunki klimatyczne, na które trzeba być przygotowanym odwiedzając te rejony.
izrael
Napisał: Wikipedia.pl


O czym nie każdy zdaje sobie sprawę, państwa Azji Zachodniej, pomimo swojego dobitnego klimatu, mogą pochwalić się z pewnością bogatą listą form roślin i zwierząt. Oprócz gatunków charakterystycznych dla pustyni, Izrael jest systematyczną ścieżkę wojaży przeróżnych ptaków. Z krajem tym kojarzone są chociażby turkawki czy orły. Z drugiej strony, dla ludzi interesujących się historią ważnym przystankiem w trakcie podróży powinna być Jerozolima. Względem prawa izraelskiego jest to stolica państwa, a także największe miasto, które posiada niezwykle interesującą przeszłość oraz zawiłą teraźniejszość. Nie bacząc na to, Jerozolima – ale i cały Izrael – może zaciekawić licznymi zabytkami oraz atrakcjami. Każdy kto raz dał się skusić podróży, na pewno zapragnie tu wrócić. Wschodnia część Starego Miasta izraelskiej stolicy znajduje się na liście UNESCO. Nie powinien zatem dziwić fakt, że zmierzają tu pielgrzymi z z różnych zakątków świata.


Bliski Wschód stanowi miejsce niezwykłe.
Współczesność kłania się tu przeszłości, stare towarzyszy nowemu, codzienność przegania mistykę. Przebywając w Izraelu odczuwa się silne emocje, a swoista różnorodność i miejsca święte napotkać można prawie co krok.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:29:25
Tagi: stolica, rok, miejsca, raj