Gdzie jechać w wolne dni

Wiele osób pierwszy długi okres wypoczynku zaczyna już w na samym początku maja. Jeśli dobrze się wszystko poskłada, to niekiedy wystarczy wziąć parę dni wolnego, żeby móc się cieszyć nawet dziesięciodniowym urlopem.
Napisał: Groman123
Na podstawie: http://www.flickr.com
A że w maju często może już być przyjemnie, to nie dziwi fakt, że w wielu miejscowościach turystycznych zaczynają się pojawiać rzesze turystów. Rzecz jasna mowy nie będzie o kąpielach i plażowaniu, ale jeżeli trafi się na słoneczną pogodę, to można spędzać aktywnie czas na rowerze, pieszych wycieczkach czy też po prostu na zwykłym słodkim leniuchowaniu. Jeśli chodzi o kierunki to od długiego czasu największą popularnością cieszą się Tatry i ich stolica, czyli Zakopane. W pierwsze dni długiego weekendu dojazd tam może zająć parę razy dłużej niż normalnie, a na szlakach turystycznych tworzą się niekiedy kolejki turystów. Również pozostałe górskie miejscowości mają w tym czasie duże wzięcie, początek maja jeśli jest odpowiednia pogoda to idealny czas na to, żeby cieszyć się widokiem naszych przepięknych turystycznych tras.

Drugim popularnym kierunkiem wyjazdów na majówki jest Wybrzeże Bałtyckie.
Stokrotki
Napisał: Groman123
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wprawdzie na początku maja morze będzie jeszcze za chłodne żeby się w nim kąpać, lecz sporo turystów chętnie zaczyna korzystać z faktu, że jest wtedy mało ludzi i aktywnie odpoczywa biegając, spacerując czy robiąc wycieczki rowerowe (serwis). Całkiem sporo turystów można także spotkać na Mazurach, zauważyły to także ośrodki i wypożyczalnie jachtów, które już wtedy rozpoczynają działanie.Decydując się na wypoczynek na początku maja trzeba mieć na uwadze to, że trzeba będzie wcześniej zarezerwować odpowiedni nocleg. Noclegi na długi weekend są tańsze niż w sezonie wakacyjnym, lecz ze względu na to że nie będzie ich tak dużo, to wybierając się w podróż mogą być problemy, aby wynająć coś interesującego. Dużo lepszym pomysłem będzie odpowiednio wczesna rezerwacja, pozwalająca na uniknięcie problemów z kwaterą na urlop.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:48:19
Tagi: wycieczki, turyści, miejscowości, szlaki