Spływy kajakowe - dla kogo?

Zagubieni w monotonnym, wielkomiejskim tłumie nie dostrzegamy napotykanych osób. Wiadomo - powszednia monotonia, przemęczenie, kłopoty osobiste i szkolne.


Dopiero zmiana naturalnego środowiska (na wodne) pomaga nam spostrzec szerokie spektrum postaci, jakie otaczają nas.
Majorka
Napisał: Dennis
Na podstawie: http://www.flickr.com


Może wynika to po części z faktu, że woda nie jest tak bardzo zatłoczona jak miasta. Sądem hydrourbanologów nieduże zagęszczenie populacji na obszarze subekumeny wodnej redukuje poziom stresu, z kolei intensywność kolorów natury oddziałuje pozytywnie na obszar pola widzenia i ostrość krytycznego postrzegania. Kajaki Rospuda są zatem doskonałym odpoczynkiem i okazją do przeprowadzenia obserwacji nad różnymi typami charakterologicznymi.


kurs
Napisał: ZnaneNieznane.pl
Na podstawie: ZnaneNieznane.pl


Spływy kajakiem są również doskonałą propozycją na doświadczenie cudownej przygody w gronie rodziny bądź znajomych. Są idealnym sposobem na aktywny wypoczynek a także bliski kontakt z przyrodą. Umożliwią odłączenie od codzienności, skoncentrowanie na wykonaniu konkretnego zadania, a tym samym odstresowanie. Wspólny spływ kajakowy okaże się na pewno niesamowitą przygodą dla rodzin z dziećmi. Poza zalecanym wysiłkiem na powietrzu, rozumieniem środowiska rzecznego, nowych lokalizacji w większości wypadków nieosiągalnych z lądu, opiekunowie dzieci mają możliwość przyuczyć je poszanowania otoczenia, konsekwencji a także samodzielności.
Gdy płyniemy w grupie spływ staje się wspaniałą przygodą - włóczęgą, w której liczy się wspólny trud a także działanie w grupie. Maluchy zintegrowane w takiej wspólnocie doskonale same organizują sobie czas w trakcie obozowisk.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:31:25
Tagi: woda, dom, dzieci, miasta