Sposoby na zwabienie klienta

W każde wakacje ośrodki wypoczynkowe nad morzem cieszą się bardzo dużą popularnością. Właściciele tego typu obiektów wspólnie przyznają jednak, że z każdym rokiem coraz więcej turystów wyjeżdża w bardziej odległe rejony i wybiera wczasy za granicą naszego kraju.
Jest to niewątpliwie dość niekorzystne dla właścicieli tego typu ośrodków, gdyż mogą oni stracić sporo pieniędzy, jeżeli nie będą mieli pełnego obłożenia w sezonie. Wakacje to na ogół żniwa dla właścicieli hoteli i rozmaitych kwater, bowiem w pozostałych miesiącach hotelowych gości jest niestety mało i dany hotel nie wychodzi nawet na zero a jedynie traci. W trakcie sezonu urlopowego trzeba więc zarobić na cały następny rok.


Hotele nad morzem to dobra opcja dla tych, którzy wolą wypoczynek pasywny. Z hotelu umieszczonego nad morzem jest w zasadzie parę kroków nad wybrzeże Bałtyku, zatem można błyskawicznie znaleźć się na miejscu. Co prawda hotele (mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-jastrzebia-gora) nad morzem mają o wiele wyższe ceny niż noclegi z dala od morza, aczkolwiek dla wielu osób argument o bardzo bliskiej odległości od morza jest nie do przebicia i są oni w stanie wydać naprawdę dużo pieniędzy.


Co więcej, nierzadko zdarza się, że ośrodki wypoczynkowe nad morzem rezerwują sobie wybrany obszar na plaży, z którego mają korzystać goście hotelowi. Chociaż takie wyznaczenie granic na plaży budzi niekiedy sprzeciw różnych osób, to oczywiście jest to kolejna, niewątpliwie skuteczna zachęta do wybrania tego kwaterunku.


hotel nad morzem
Napisał: Daniel Oines
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ostatnimi czasy możemy zauważyć, że pogoda jest na szczęście łaskawa w środku sezonu urlopowego, który wypada na przełomie lipca i sierpnia i wówczas może pojawić się niemały problem ze znalezieniem wolnego miejsca na plaży. Jest to zazwyczaj spowodowane popularną ostatnimi czasy modą na rozkładanie parawanów, które umożliwiają odizolowanie się od znajdujących się w pobliżu osób.
Takie parawany powodują w praktyce, że osoby, jakie przyszły pierwsze danego dnia na plażę zajmują naprawdę spory obszar i ktoś, kto przyszedł parę godzin później może nie natrafić na wolne miejsce.


To, że hotele nad morzem rezerwują obszar plaży dla gości hotelowych może zatem stanowić kolejną formę zachęty, gdyż w takim wytyczonym rejonie można liczyć na sporą ilość wolnego miejsca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:53:18
Tagi: pogoda, urlop, noclegi, wypad, okres