Ustrzyki Dolne - czyli, w jakie miejsca dobrze jest zawędrować w województwie Podkarpackim

Jesteś w trakcie wycieczki po woj. Podkarpackim? Marzy Tobie się, aby zauważyć jakieś piękne miejsca oraz po chodzić po różnych szlakach w czasie ciepłej pogody? A może chciałbyś po zjeżdżać po najwspanialszym szlaku narciarskim w owym województwie? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś! W naszym pisanym dzisiaj tekście zaopiekujemy się lokalizacją, które to ma wewnątrz siebie wszyściutkie chciane przez Ciebie elemenciki.


morze
Napisał: Sylvester S.
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jakie to miasto? Co oczywiste Ustrzyki Dolne!
Neogotycki kościół rzymskokatolicki z lat 1909–1911, budowla dawnej synagogi z ok. 1870 roczku, czy Stacyjka kolejowa z 1872 roku, to jedynie część lokalizacji, które bez problemiku możemy obejrzeć wewnątrz siedzibie powiatu bieszczadzkiego, położonego nad samą rzeką Strwiąż. Jednak Ustrzyki Dolne, to przede wszystkim szlaczki - szlaczki, szlaczki i jeszcze jeden raz szlaczki, które to są po rozdzielane na takie dla pieszych, a także spacerujących. Szlaki piesze turystyczne, odnajdziemy po zaznaczane jako niebieściutkie, kierujące nas od Rzeszowa aż do Grybów i w drogą powrotną.


Co zaś tyczy się szlaków spacerowych, to ich szlaczek wyglądają w ten sposób: szlaczek niebieski - zaczynający ze stacji PKP do Jasienia, szlaczek czerwony – z Rynku, poprzez szczyt Małego Króla do Rynku, szlaczek żółciutki – ze stacyjki PKP, przez szczyt Gromadzyń do stacji PKP, czy szlaczek zieloniutki – ze szczytu Małego Króla na szczyt Kamienistej Laworty, oraz szlaczek czerni – który to biegnie z Ryneczku na cmentarz żydowski. Jeśli chodzi o największą atrakcję Ustrzyk Dolnych, to bywają to bez wątpienia fakt nazywania wspomnianego miasta "Zimową Stolicą", dzięki swoim wyciągom narciarskim i trasom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:25:06
Tagi: wygląd, kościół, sposób, szlaki