W jaki sposób się przygotować na narty?

Sezon narciarski już się rozpoczął, dlatego to doskonały moment, aby przypomnieć jak należycie przygotować się do wyjazdu na narty.


Wyjazd na narty bez właściwej zaprawy, wzmocnienia muskułów i całościowej poprawy formy z pewnością nie przyniesie radości, a przy okazji grozi także poważnymi w skutkach kontuzjami.
Warsztaty, robienie chleba
Napisał: ZnaneNieznane.pl
Na podstawie: ZnaneNieznane.pl


Jakim sposobem więc odpowiednio się przyszykować, by wyjazd okazał się faktycznie udany? Z pewnością warto rozpocząć od szukania terminu na wyjazd. weekendowe wyprawy na narty najlepiej będzie zorganizować w naszych górach, jeżeli przewiduje się spędzić na stoku dłuższy urlop, śmiało możemy zaplanować podróż do Francji, Włoch czy też na Słowację. W okresie ferii zimowych organizowane są wyjazdy studenckie narty które z sobą zabieramy powinny być dobrze wyczyszczone jak też zakonserwowane.


restauracja
Napisał: Barka Tumska
Na podstawie: Barka Tumska


Gdy znany już jest termin wyjazdu, można opracować trening przygotowawczy. Świetnym pomysłem jest zapisanie się na trening w fitness centrum, pomocny może się okazać też trener personalny, ale możesz również na stok przyszykować się na własną rękę. W tym wypadku ogromnie ważne będą systematyczność i dyscyplina. Trening warto zacząć najodpowiedniej na 2 miesiące przed odjazdem, a bezsporne minimum to miesiąc. Koniecznie również trzeba sobie przypomnieć techniki jazdy jak też metody upadania. Pośród zalecanych ćwiczeń przygotowujących do jazdy na nartach trenerzy wymieniają przeważnie wykroki, wymachy ramion oraz tzw. nożyce.
Stabilność polepszyć mogą stanie jak też robienie przysiadów na jednej nodze. Z kolei ogólną kondycję organizmu poprawią popularne ćwiczenia aerobowe. Trzeba więc biegać, jeździć rowerem; nogi wzmacnia również konna jazda.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:35:38
Tagi: narty, weekend, jazda, rok, wypad