Wiosenne porządki w garderobie

Co pewien okres powinno się zarządzić porządki w szafie. Jeżeli porządki wiosenne dopiero przed Tobą, poznaj sposoby na składowanie odzieży, by nie trzeba było ich prasować po każdorazowym wydobyciu z szafy.


sanatorium
Napisał: Ana Paula Hirama
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sprawdź też, w jaki sposób praktyczne oprzyrządowanie szafy uprości Ci opanowanie chaosu w ciuchach. Kostiumu leżące na półkach nie muszą być poukładane w duże sterty. Trudno wtedy wyjmować owe leżące pod spodem, zaś poza tym w większości wypadków używamy owych leżących na wierzchu. Mniejszy stosik na półce zapewnia również lepszą wentylację ciuchów. Dlatego półeczki nie muszą być zanadto wysokie. Na składane bluzki, koszulki i sweterki potrzebujesz półek o szerokości 45-60 cm oraz wysokości 30 cm. Wygodne półki na pościel i ręczniki posiadają szerokość 50-100 cm a także wysokość 30-40 cm.


samochody
Napisał: Wawel Service
Na podstawie: Wawel Service
las
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com


Odzieże wiszące na wieszakach powinny być zawieszone luźno - minimum 3 cm jedna od drugiej. Na koszulę, suknię, bluzeczkę potrzebujesz mniej więcej 7 cm drążka. Na drążku długości 100 cm zmieści się 14-15 sztuk odzień. Na marynarkę, płaszcz oraz żakiet potrzebujesz 11-12 cm drążka. Na drągu o długości 100 cm możemy zatem powiesić jedynie 9 sztuk. Odstęp drążków na wiszące ubrania trzeba dopasować do długości ciuchów. Na krótkie kiecki i koszule potrzebujesz miejsca o wysokości 100 cm. Spódnice jak też płaszcze wieszamy na drążkach umocowanych na wysokości 140 centymetrów. Drobną odzież, ściereczki a także ręczniki korzystniej magazynować w pojemnikach, przegródkach, bądź koszach aniżeli na półkach.


Szuflady na bieliznę a także krawaty nie mogą być głębsze niż 12 cm, na ręczniki - 30-40 centymetrów. Kurtki puchowe a także pozostałą odzież wierzchnią zimową magazynujemy w specjalnie do tego celu przeznaczonych pokrowcach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:33:22
Tagi: komfort, miejsca, okres