Z jakiego powodu rowery stają się ostatnio tak popularne, w jakich miejscach można na nich wygodnie jeździć.

W ostatnim czasie można zauważyć bardzo duże zainteresowanie rowerami. Doskonale to widać po liczbie sklepów, już obecnie jest ich spora ilość, a cały czas otwierane są kolejne i raczej nie narzekają na brak klientów.
pracownicy
Napisał: AmCham Poland Kraków Branch
Na podstawie: http://www.flickr.com


Podobnie jest z rozwojem infrastruktury, w wielu miejscach powstają setki kilometrów nowych ścieżek i szlaków rowerowych. W szczególności jest to zauważalne w dużych miastach, takich tak Warszawa, Kraków czy Wrocław. W nich jazda rowerem jest bardzo propagowana, nie tylko ze względu na zdrowie, lecz również wygodę poruszania się. Przy zakorkowanych, zatłoczonych ulicach rower jest często najszybszą formą dojazdu na uczelnię czy do pracy, a jego wpływ na formę jest nie do przecenienia. A że ścieżki i szlaki rowerowe Warszawa cały czas się powiększają, to i poruszanie się w taki sposób jest po prostu wygodne.


zobacz więcej


Rowery coraz częściej stanowią też podstawę aktywnego relaksu niejednej rodziny. Takie osoby zamiast przesiadywać w mieszkaniu przed jakimś ekranem pakują sprzęt na samochód i jadą w jakieś spokojne, czyste miejsce, w jakim spędzić mogą kilka dni na siodełku. Bardzo dużą popularnością przykładowo się cieszą szlaki rowerowe Mazury, rejon ten wprawdzie do tej pory znany był przede wszystkim z niezliczonej ilości jezior, ale miłośnikom rowerów również może całkiem sporo zaoferować.
Na terenie Mazur rowerowa infrastruktura bardzo się rozszerzyła w ostatnich latach. Powstało sporo wytyczonych szlaków i ścieżek, a także liczne wypożyczalnie, dzięki którym nie trzeba przyjeżdżać ze swoimi własnymi rowerami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:53:19
Tagi: Wrocław, Kraków, sklep, domu, raj