Z jakiego powodu warto zapisać dziecko do harcerstwa?

Nieomalże każdy, kto kiedykolwiek przynależał do harcerstwa wspomina niesłychanie pozytywnie te czasy. Do tej pory harcerstwo cieszy się nadzwyczaj dużym zaufaniem wśród społeczeństwa.


Z jakiej przyczyny warto zostać harcerzem? Odpowiedź jest stosunkowo prosta.


apteczka pierwszej pomocy
Napisał: Medisave UK
Na podstawie: http://www.flickr.com


danie
Napisał: CityTree עץבעיר
Na podstawie: http://www.flickr.com


W harcerstwie zaznajemy prawdziwą szkołę życia. Biorąc udział w zbiórkach a także oczywiście obozach, ucząc się rozbijać namiot, czy uczestnicząc w terenowych grach zdobywamy bezcenne umiejętności, które procentują w naszym dalszym życiu. Uczymy się samodzielności i zaradności. Odpowiedzialności za zlecone zadanie, pracy w grupie, jej nadzorowania a także wspólnego osiągania celów.


praca w grupie
Na podstawie: flickr.com


Częstokroć możesz słyszeć głosy, iż harcerstwo to tylko bieganie po lasach w krótkich spodniach (jeżeli chodzi o dziewczynki będzie to spódnica harcerska). Jest to jednakże coś o wiele więcej. Właśnie dzięki robocie setek wychowawców to gonienie po lasach ma głębszy sens. Rozwija w nas pasję do działania na bardzo wielu płaszczyznach. Daje umiejętności, jakie pomogą nam w dorosłym życiu świetnie odnaleźć się na rynku pracy, a również odpowiedzialności jako obywatela, w pełni świadomego swoich obowiązków, lecz też praw. W porównaniu do drugich zajęć pozalekcyjnych, jest to jedna z najtańszych opcji spędzania wolnego czasu. Członkowskie składki to zaledwie parę złotych miesięcznie, co w wypadku zbiórek cztery razy w miesiącu a także innych ponadplanowych zadań w trakcie roku jest sumą niewielką.
Wydatek jaki czeka wszelkiego rodzica malucha chcącego być harcerką bądź harcerzem to zakup munduru, tutaj zależnie od drużyny jest to wydatek blisko 100 zł za pełny komplet.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:53:19
Tagi: las, natura, harcerstwo