Co warto zobaczyć w magicznym Wrocławiu? Z czego słynie to miasto?

Wrocław uznawany jest za jedno z najciekawszych miejsc w naszym kraju. Chętnie odwiedzają je Polacy, a także osoby z innych krajów. „Wrocław zwiedzanie”, „Wrocław ciekawe miejsca” czy „interesujące miejsca we Wrocławiu” to formuły bardzo często wstukiwane w wyszukiwarkę internetową. Dlaczego? Bo jest to jedno z najbardziej znanych miast w Polsce, w którym zobaczyć i przeżyć można naprawdę bardzo wiele.


Atrakcji jest tak sporo, że liczba wyników dla hasła „Wrocław zwiedzanie” czy „Co warto zwiedzić we Wrocławiu” z pewnością nas pozytywnie zaskoczy. Miejsc, wydarzeń, atrakcji godnych uwagi jest naprawdę niemało. Więcej ciekawych informacji: http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html. Na co się zdecydować, jeśli przebywamy w mieście na tyle krótko, że nie mamy możliwości zobaczenia wszystkiego?
wrocław rynek
Napisał: Maciek Lulko
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wrocław słynie z nietuzinkowego Rynku Głównego i od tego miejsca trzeba zacząć odkrywanie miasta. Sporo uwagi na pewno przykuje urok ulicy Świdnickiej. Na Starym Mieście warto przyjrzeć się Nowemu Ratuszowi i Staremu Ratuszowi, a także Sukiennicom. (http://ekotur.wroclaw.pl/atrakcje-wroclawia.html) Oprócz oglądania i zachwycania się wyjątkowymi kamieniczkamipodziwiania cudownych kamieniczek można wstąpić do wielu
wrocław noca
Napisał: Maciek Lulko
Na podstawie: http://www.flickr.com
rozmaitych stylistycznie restauracji, kawiarni. Miłośnikom zabytków z pewnością przypadnie do gustu Ostrów Tumski. Godną uwagi atrakcją, szczególnie dla maluchów, jest Ogród Japoński. Warto odwiedzić również Ogród Botaniczny oraz ZOO.


Warto zdecydować się na rejs statkiem po rzece, podczas którego jest możliwość obejrzenia panoramy miasta. Spore wrażenie robią także fontanny ulokowane przy Moście Grunwaldzkim. Na trasie każdego turysty powinny zostać uwzględnione Wzgórze Partyzantów z Belwederem oraz Park Słowackiego, który jest umiejscowiony nieopodal. Weźmy pod uwagę Operę Wrocławską oraz Plac Teatralny. Koniecznie musimy wspomnieć, że we Wrocławiu właściwie przez cały rok tętni życie także w nocy. Rozmaite zabawy w rozmaitych dyskotekach to znak rozpoznawczy miasta. Sporo przedsięwzięć organizują studenci, którzy są grupę stanowiącą znaczny odsetek populacji wrocławskiej. Oprócz nich we Wrocławiu bawią się ludzie biznesu czy przyjezdni z innych rejonów Polski i z zagranicy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:03:26
Tagi: ogród, dzieci, turyści