Jak aktualnie dobrze inwestować swoje pieniądze, aby pomnażać osobisty majątek?

Dobrą formą pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w spółki akcyjne. Dobrze jest tylko wiedzieć w jakie spółki inwestować. Każdy dobry inwestor ma własny sprawdzony sposób doboru spółek giełdowych do portfela. Warto poznać przynajmniej część ciekawych rad, żeby się kierując nimi efektywnie zainwestować pieniężne środki.


giełda
Napisał: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Koniecznie trzeba więc inwestować w spółkę, która zarabia jak też nie ponosi strat. Ponieważ kierunki na giełdzie akcyjnej ekspresowo się nie zmieniają. Koniecznie trzeba zaopatrywać się w akcje takich spółek, które potrafią zwiększyć własne dochody nawet w czasie kryzysu. Doskonałym na to przykładem są akcje PGE oraz akcje ENERGA. Cena akcji tych dwóch spółek wykazywała tendencję wzrostową nawet w dobie kryzysu. Niestety jest niewiele takich giełdowych spółek, które umieją rozwijać się jak również powiększać własne zyski nawet wtedy, gdy cała gospodarka światowa się boryka z problemami.

Dobrze jest omijać giełdowe spółki, wypłacające dywidendę większą od wygenerowanych zysków. Niebywale często się zdarza, że zarząd spółki (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wezwanie-do-zaplaty-wzor-z-omowieniem) akcyjnej zwiększa dywidendę wypłacaną, by pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem zaciąga się kredyt, ażeby opłacić taką operację. Obecnie polityka dywidendy w PGE zakłada przeznaczenie na ten cel 50% skonsolidowanego zysku netto. Akcje PGE są z tego względu dobrze zabezpieczone. W bardzo dobrym miejscu jest obecnie kurs akcji PGE z punktu widzenia technicznej analizy. Wycena walorów ma od paru dni trend wzrostowy - comparic.pl.


Podobnie wyglądają akcje ENERGA - dowiedz się o akcjach Energii. Opłaca się jeszcze raz podkreślić, że nie warto pozyskiwać akcji w spadkowym trendzie w nadziei, że kierunek się odwróci. Jednostkowy wyjątek od tej reguły nie jest w stanie pokryć strat z pozostałych licznych pomyłek. Nie warto też
finanse
Napisał: 401(K) 2012
Na podstawie: http://www.flickr.com
kupować tanich akcji. Fakt, że akcje są tanie, nie oznacza, że należy je zakupić. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie powinien stać się powodem zakupu. Często się zdarza, że tanie akcje mogą jeszcze bardziej stanieć. A te z wysoką ceną są w stanie wyraźnie zdrożeć.

Podejmując decyzję o inwestowaniu w akcyjne spółki należy się wystrzegać firm bardzo zadłużonych. Ponieważ takie spółki mogą wpaść w problemy finansowe. Trzeba również unikać akcyjnych spółek, które często wydają nowiusieńki akcje. Czasem firma wypuszcza nowiutkie akcje, aby zdobyć nowe środki pieniężne niezbędne na rozwój. Z każdą taką operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co bezsprzecznie pociąga za sobą cenę akcji. Gra na giełdzie akcyjnej wymaga dużego zaangażowania jak również wiedzy.

Warto zatem ze szczególną uwagą czytać wszelkie podpowiedzi jak również śledzić sytuację gospodarczą państwa i wybranej spółki akcyjnej. Tylko w ten sposób można wyraźnie pomnożyć swój majątek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:18:13
Tagi: inwestycje, akcje, cena