Jak zaufać giełdzie?

Giełda w Tokio
Napisał: Stéfan
Na podstawie: flickr.com
W czasach teraźniejszego kryzysu finansowego ciężko podjąć decyzję jak najskuteczniej prawidłowo zadbać o własną przyszłość, jak również o własne pieniądze. Złożenie oszczędności życia nie wydaje się najbardziej trafioną możliwością. stopy procentowe nie gwarantują w dzisiejszych czasach zbyt dużych zysków pochodzących od odsetek. Przetrzymywanie dużych sum gotówki tylko na koncie jest stanowczo marnotrawieniem ich możliwości, a także szansy na większy zarobek. Co czynić, aby oszczędności intensywniej pracowały na rzecz wspanialszej przyszłości? Racjonalne inwestowanie na giełdzie może się okazać w takiej sytuacji najlepszą alternatywą dla polisy bankowej.Giełda oferuje dużo opcji na przejście drogi od zera do milionera. Świetni gracze na giełdzie kierują się instynktem, ale jak również znają na wskroś zasady, które obowiązują na rynku. Utracić można przy tym tak wiele, jak zyskać, z tej przyczyny lepiej nie uprawiać niepotrzebnego hazardu. Spośród ogromu możliwych giełdowych inwestycji najlepiej zaufać obligacjom, spośród których da się wskazać obligacje skarbowe, komunalne, jak również obligacje przedmiotów prawnych. Najbezpieczniejszym rodzajem obligacji są obligacje skarbu państwa, w ich wypadku państwo zadłuża się u nabywcy papierów wartościowych. Równocześnie podejmując zobowiązanie dotyczące zwrócenia długu wraz z dodatkowymi odsetkami.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe
Na podstawie: Gpwcatalyst.pl
Obligacje skarbowe da się podzielić na obligacje oszczędnościowe a także rynkowe. Pierwszy typ dostępny jest wyłącznie osobom fizycznym, rezydentom i nie-rezydentom. Obligacje oszczędnościowe są wypuszczane na rynek co miesiąc oraz sprzedawane w cenie równej wartości nominalnej, czyli dokładnie stu złotych. Obligacje skarbowe rynkowe są osiągalne dodatkowo dla osób prawnych i jednostek nieposiadających osobowości prawnej, z wyłączeniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Istotną aspektem tego gatunku obligacji jest możliwość handlowania nimi na giełdzie papierów wartościowych. Ponadto mogę być one przedmiotem wymiany na rynku wtórnym nieregulowanym umowami sprzedawania czy darowizn. Obligacje rynkowe są emitowane najczęściej na czas dwóch lat z niezmiennym oprocentowaniem albo też na czas od trzech do dziesięciu lat z oprocentowaniem zmieniającym się w czasie. Niezależnie od doboru rodzaju obligacji, warto inwestować na giełdzie z głową oraz sensem.


Napisał: B.S.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:55:21
Tagi: stopy, pieniądze, rynek wtórny, giełda, Obligacje, papiery wartościowe, Oprocentowanie, odsetki, państwo, wartość, darowizna