Należy przebywać w różnorodnych miejscach. Warto na przykład pojechać w Bieszczady, ażeby odkryć magię tego regionu

To konieczne, by raz na jakiś czas zmienić miejsce pobytu. Najbardziej adekwatnie pasują do tego wycieczki, choćby wyjazd na weekend. Czasami jednak nie mamy pomysłu na to, w które miejsce należy pojechać. Z pomocą mogą przyjść zachęcające opisy zakątków naszego kraju.
baner reklamowy
Napisał: Pawel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od morza po góry jest sporo do zobaczenia, też w tych miejscach, w których nie jest tak komercyjnie, jak w kilku znanych, turystycznych miejscach. Takim miejscem są Bieszczady, wspaniałe miejsce, a jednocześnie w którym jesteśmy w stanie odnaleźć spokój.

Atrakcje Bieszczadów są faktycznie niezwykłe. Warto poznać te, o jakich wiele osób nie słyszało, a jakie są rzeczywiście niezwykłe, jak na przykład najwyższy wodospad w Bieszczadach – Szepit na potoku Hylatym. Ulokowany jest pod Zatwarnicą i jest częścią ścieżki historycznej i przyrodniczej o nazwie „Hylaty”. Prowadzi ona doliną potoku do szczytu Dwernik Kamień. Wodospad jest wspaniały o każdej porze roku, ale sprawia niezwykłe wrażenie, kiedy pada obfity deszcz lub podczas roztopów. To wtedy woda spływa niezwykle dynamicznie, głośno szumi.Pewnym punktem na naszej drodze powinna być też Połonina Caryńska. Umiejscowiona jest na grzbiecie, jaki rozciąga się na długość 4 kilometrów między Brzegami Górnymi a Ustrzykami Górnymi. Jest ona złożona z czterech kulminacji, natomiast najbardziej pokaźna z nich Kruhly Wierch może się pochwalić wysokością 1297 metrów m n.p.m.. Dodatkowo, Bieszczady to nie tylko punkt na mapie, to zdecydowanie więcej, to pewna metafora spragnionych dobrej atmosfery. Kreuje ją z pewnością klimat, częste mgły, jakie tworzą mistyczną atmosferę sprawdź na tej stronie. Natura jest bardzo tajemnicza, nic nie jest do końca nazwane. Jak są sprzyjające warunki to jest ona częstym zjawiskiem, zwłaszcza o wschodzie słońca. Koniecznie, jak będziemy w Bieszczadach, powinniśmy obudzić się przed wschodem słońca, by móc podziwiać takie widoki.

To tylko wybrane przykłady z wielu atrakcji w Bieszczadach. Jest tam wiele innych atrakcji, które zapewne nie pozostawią nas biernymi i sprawią, iż będziemy chcieli w tamte strony powrócić. Naprawdę powinniśmy zarezerwować jakiś domek i wybrać się tam na kilka dni. To będą cudowne dni. Spotkamy tam wszystko, co najlepsze i nie będziemy chcieli powrócić do naszego dotychczasowego życia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:18:13
Tagi: Bieszczady, widoki