Przedsiębiorcy wybierają leasing, jakie są powody?

Masz pomysł na własną działalność? Nie czekaj aż ktoś inny Cię ubiegnie. Ponieważ, osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą być pewni wsparcia w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu - urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz kusy przygotowujące przyszłych chlebodawców.


Z ofertą dla nich, przychodzą również firmy leasingowe.Właściciele firm, by móc prowadzić swoją działalność muszą się przemieszczać. Najłatwiej własnym autem. Lecz nie każdy z nich może pozwolić sobie na zakup auta ze środków własnych (szczególnie firmy dopiero co rozpoczynające swą działalność), zaś kredytów strzegą się jak diabeł święconej wody. Co wtedy? Pozostaje im leasing lub wspomniany kredyt.

Na czym polega ich działanie i jakie mają zalety?

samochód
Napisał: NRMA Motoring and Services
Na podstawie: http://www.flickr.com
Leasing dla firm typu http://www.inglease.pl/leasing_w_ustawach_podatkowych, krótko mówiąc opiera się na tym, iż właściciel firmy, który dzierżawi auto, wynajmuje go osobie prowadzącej działalność gospodarczą. Wynika z tego, że nie kupujemy auta, a jedynie „wypożyczamy”. Oznacza to, że to nie na kliencie spoczywa obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Co ważne, po wygaśnięciu umowy leasingowej mamy prawo nabyć auto, albo wynająć następne. Co można wziąć w leasing? Przedmiotem leasingu może być wszystko co wspiera i ułatwia prowadzenie firmy, czyli samochody, specjalistyczne maszyny i urządzenia.

Przy kredycie nie jest już tak łatwo. Jeśli mamy zamiar nabyć samochód, samemu należy zająć się się formalnościami związanymi ze zbyciem samochodu. Również obsługę techniczną oraz ubezpieczenie trzeba załatwić osobiście. Ponadto, przy kredycie samochodowym procedura jest nieco bardziej skomplikowana, natomiast leasing odbierany jest jako bardziej przychylny z uwagi na korzyści podatkowe a także mniejsze formalności. Kupując przedmiot za gotówkę, klient znacznie obniża swoją płynność finansową, albowiem jest zobowiązany wyłożyć całą kwotę na zakup przedmiotu. W leasingu, leasingobiorca wnosi jedynie wkład własny i ustala takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki tej formie finansowania wykorzystujemy działanie tzw. dźwigni finansowej, albowiem dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, będziemy mogli zakupić np. nie jedną maszynę, lecz dwie i dzięki temu uzyskać większe zyski firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:28:52
Tagi: samochód, zakup, maszyny, pojazd