Przydatne informacje na temat regionu Podlasia, opis najważniejszych jego turystycznych atrakcji.

Pod koniec ubiegłego wieku przy podziale administracyjnym, jaki dokonał się w Polsce, zostało utworzone województwo podlaskie. Obecnie ma ono powierzchnię ponad 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, co stanowi około 6,5 procent powierzchni naszego kraju.


wakacje - obrazeczek
Napisał: Harco Rutgers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Województwo to jest położone w północno-wschodnim rejonie kraju, a jednym z jego najważniejszych atutów stała się wspaniała, często nietknięta jeszcze przez człowieka przyroda. Natomiast nie ma tam żadnych większych skupisk przemysłu, co będzie z kolei skutkować bardzo czystym nieskażonym powietrzem. Rejon Podlasia, do niedawna jeszcze traktowany przez urlopowiczów nie do końca przychylnie, jest obecnie coraz częściej wybierany przez osoby szukające ciszy, spokoju i kontaktu z przyrodą. Z pewnością magnesem który przyciąga turystów jest dziewicza Puszcza Białowieska, będąca jednym z ostatnich ocalałych miejsc tego typu w Europie. Na dzień dzisiejszy jest ona prawnie chroniona przed zbyt dużą ingerencją człowieka, na jej obszarze jest do znalezienia wiele ciekawych miejsc, ścieżek dydaktycznych i pomników przyrody.

Lecz wypoczynek na Podlasiu to nie tylko sama Puszcza, chociaż ona stanowi główną atrakcje tego rejonu Bardzo popularne również są spływy kajakowe uroczymi podlaskimi rzeczkami, w czasie których podziwiać można całą fantastyczną przyrodę. Coraz więcej jest również najróżniejszych muzeów, które pokazują między innymi skarby tego rejonu, a dla dzieci powstają różnego rodzaju dydaktyczne i rozrywkowe parki. Sporo do zwiedzania znajdą również miłośnicy zabytków i militariów, na Podlasiu jest sporo atrakcji tego typu, przyciągających naprawę dużą ilość turystów. Wszystko to sprawiło, że w ostatnim czasie bardzo rozwinęła się noclegowa baza tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia dostrzegają szanse, które daje zainteresowanie miejscem, w którym mieszkają, i z tego też powodu dokładają starań, aby je wypromować w różnych obszarach, nie tylko turystycznych.

Między innymi coraz bardziej zaczynają się rozwijać medyczne usługi, na przykład funkcjonująca w Białymstoku klinika in vitro przyjmować już zaczyna pacjentów z całego kraju - wejdź.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:03:26
Tagi: park, baza, wiedza