Zakopane to najlepsze miejsce na wakacje przez cały rok. Przez cały czas coś się tu dzieje nietuzinkowego

Dla wielu osób Zakopane to przede wszystkim idealny punkt wypadowy w Tatry a także istotny ośrodek sportów zimowych. Wczasy dla aktywnych to jedna z wielu ciekawych propozycji spędzania tu wolnego czasu. Powinniśmy pamiętać, że Zakopane to także wiele interesujących imprez i istotnych wydarzeń kulturalnych, w których na pewno warto brać udział.

tatry
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda z nich jest w stanie wzbogacić nasze wakacje i sprawić, że przywieziemy z nich coś więcej, niż jedynie wspomnienia z wędrówek po Tatrach. Jakimi imprezami może się zatem poszczycić Zakopane? Coś interesującego odnajdą tu dla siebie i miłośnicy kultury, i ci, dla których najbardziej istotny jest sport a także aktywny wypoczynek. Dla przyjezdnych, którzy odnaleźli noclegi w centrum Zakopanego lub tanie pokoje w Zakopanem (tani nocleg w tatrach), idealną propozycją spędzania tu czasu przez cały rok są góralskie zabawy. Na świeżym powietrzu albo w karczmie góralskiej – bawić można się tu do bladego świtu, a miejscowe kapele oferują każdemu moc najlepszej zabawy.

Są jednocześnie i takie zabawy, które są ważnymi wydarzeniami nie tylko dla turystów, ale i dla mieszkańców Podhala. Dość popularne są te imprezy, jakie mają charakter folklorystyczny. Są one wydarzeniami, które cenią sobie tak naprawdę miłośnicy muzyki i tańca. Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich to jedna z najistotniejszych imprez tego typu, chociaż nie tylko ona rozsławiła Zakopane. Kto spędza tu wczasy po sezonie, ten jest w stanie brać udział w słynnej „Jesieni Tatrzańskiej”. Ta impreza nastawiona jest na promocję miejscowej kultury, a przyjezdni chętnie biorą w niej udział. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego to kolejna impreza, w przypadku jakiej najważniejsza jest muzyka.


nocleg
Na podstawie: www.morguefile.com
Warto także w porę zarezerwować sobie noclegi w Zakopanem w marcu, to okres, jak stolica Podhala przyciąga Marcowymi Wieczorami Kameralnymi. Zakopane to ważny ośrodek sportów zimowych, więc wiele wydarzeń i imprez wiąże się z nartami. Memoriał im. Bronisława Czecha czy Heleny Marusarzówny to najbardziej istotne wydarzenie. Ten bieg narciarski jest bardzo znany, podobnie zresztą jak i pozostałe imprezy, które organizowane są na Wielkiej Krokwi. W tym okresie jednak w Zakopanem może być trudno o pokój. Nie martw się, korzystnie poszukać poronin noclegi. To ciekawe miejsce blisko Zakopanego, na pewno tam ci się spodoba.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:28:51
Tagi: muzyka, narty, wakacje, taniec