Czy wiedziałeś, że w twoim mieście znajdziesz profesjonalne biuro tłumaczeń

Transformacja polityczna w Polsce zwiększyła zainteresowanie Polaków umiejętnością władania językami obcymi. Początki lat 90, to wzrost popularności głównie na przekłady z języka germańskiego. Do pojawienia się tego faktu przyczynił się wzrost intensywności stosunków między Polakami i obywatelami Niemiec.


Grupa pracowników
Napisał: Joao Carlos Medau
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przystąpienie Polski do Wspólnoty Europejskiej, zwiększyło motywację do rozwoju nauki języków obcych. Otwarła się szansa kształcenia w zakresie języków obcych, dzięki szerokiej propozycji błyskawicznie rozwijających się uczelni języków obcych i kursów językowych. Natomiast szansa znalezienia pracy za granicą spowodowała, że nabycie kompetencji językowych, stało się koniecznością.

W miarę rozwoju cywilizacji nie słabnie popyt na pracę tłumacza (http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/z,t%C5%82umacz.html) a największa liczba translatorów odnajduje etat w instytucjach międzypaństwowych. Niewątpliwie, etat tłumacza należy do profesji rozwojowych. W momencie, kiedy większość z nas podejmuje decyzje o wyjeździe za granicę do pracy, potrzebujemy różnorodnego typu przekładów, bez których nie mamy szans na etat poza granicami naszego kraju. Takich zapotrzebowań jest coraz więcej, korzystamy z usług tłumaczy przysięgłych, jak i tych którzy tłumaczą proste teksty. Powszechnym zjawiskiem stało się, że olbrzymie konsorcja międzypaństwowe, zatrudniają na stałe tłumacza, który pomaga w niezawodnym funkcjonowaniu korporacji.

pracownik PR
Napisał: Steve wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tłumacz zatrudniony w zagranicznej korporacji najczęściej obsługuje konferencje, organizuje kursy i wyjazdy biznesowe. Ponadto propozycje zatrudnienia w Wałbrzychu (http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/m,wa%C5%82brzych.html), w zawodzie tłumacza, dają dużo perspektyw, osoba tłumacza ma szanse podjęcia pracy w firmie działającej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej, w biurze tłumaczeń, może również nauczać języka obcego w szkołach językowych, itp. Szczególnie wyczekiwana jest praca Gorzów Wielkopolski (http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/m,gorz%C3%B3w%20wielkopolski.html) - tłumacza z uprawnieniami, zawodu poważanego lecz wymagającego specjalnych legitymacji do jego wykonywania. Społeczeństwo się rozwija a wraz z nim zawód translatora, który z pewnością w najbliższym czasie będzie niezastąpiony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:59:44
Tagi: szkolenia, kursy, umiejętności, zatrudnienie, etat