Do jakiego typu spraw najbardziej konieczny jest doradca finansowy? W jakich sprawach nam zwłaszcza będzie pomocny?

Doradca finansowy jest po prostu pośrednikiem pomiędzy klientem a bankiem. Klient planuje zdobyć najlepszy kredyt, natomiast bank udziela go pod określonymi warunkami. Dzisiaj jest dość znaczny popyt na tego typu usługi, choćby z tego powodu, że banki wdrażają dość restrykcyjne procedury przyznawania kredytów.


Niestety, lecz przeciętny klient nie ma tak dużo czasu, ażeby odwiedzać każdą instytucję finansową z osobna, w których może przeprowadzić następne rozmowy, z jakich wszystko może pojąć i nie będzie miał problemów z weryfikacją takich zagadnień. Ponadto taka osoba może posiadać już jakiego rodzaju pożyczki, które również utrudniają skorzystanie z kolejnej pożyczki. Z pomocą w takich momentach przychodzi najlepszy niezależny doradca finansowy z Warszawy. Pomoże on wybrać bardzo korzystną ofertę, jednocześnie pod kątem finansowym, lecz również możliwej do spełnienia przy pamiętaniu o indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

Doradca finansowy opiera swoją pracę na obsłudze klientów, jacy szukają kredytów. Jedno z pierwszych spotkań z klientem służy zdefiniowaniu potrzeb konkretnej osoby. W czasie tej rozmowy doradca zostaje poinformowany, jakiego rodzaju i w jakiej wielkości pożyczki się oczekuje, na jakie cele będą przeznaczone pieniądze z uzyskanego kredytu. W czasie takiej rozmowy mogą padać różnorodne pytania. Doradca tak więc jest w stanie spytać, czy klient (więcej w temacie) bierze pod uwagę skorzystanie z oferty kredytów walutowych a może w grę wchodzą jedynie kredyty złotówkowe. Na takim etapie również ocenia się wstępnie sytuację finansową klienta, czyli mogą pojawić się pytania czy klient jest zdolny zabezpieczyć kredyt przez hipotekę lub poręczycieli.


Następne zadania to przedłożenie klientowi dokumentów, dzięki którym bank będzie w stanie zdefiniować zdolność kredytową. Każdy, kto otrzymał kredyt wie, że tu niezbędne są nie tylko zaświadczenia o zarabianych pieniądzach, ale również dokumenty z ZUS, inne dokumenty z sądu czy druki banku, jakie powinniśmy wypełnić, gdy chcemy dostać kredyt. Taki doradca nie tylko przekazuje klientowi informacje, jakiego rodzaju dokumenty należy dostarczyć, ale także pomaga przy ich kompletowaniu i wypełnianiu. To na pewno jest duże wsparcie dla każdego, kto chce zdobyć najlepszy kredyt, na jak najbardziej dogodnych warunkach. Taka pomoc jest nieoceniona

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:10:05
Tagi: kredyt, pożyczka, sytuacja finansowa