Gdzie spędzić wakacje w Polsce? Pieniny są wyborem idealnym!

Wprawdzie do lata jeszcze całkiem daleko, ale warto już dzisiaj zastanowić się nad tym, gdzie udać się na swoje letnie wakacje. Aby czas okazał się naprawdę udany, wcale nie należy od razu udawać się do Egiptu czy Włoch. Również na terenie naszego kraju nie brakuje zachwycających swoją urodą miejsc. Wśród nich znajdują się Pieniny oraz położona u ich stóp Szczawnica – miejsce idealne dla wszystkich kochających góry.


Pieniny leżą w południowej części Polski. To jedyne w Polsce góry, które mają tak niezwykły charakter. Ich wielki urok tkwi w bardzo popularnym Przełomie Dunajca, który przepływa przez szczyty gór. Pieniny mają dużo do zaoferowania nie tylko tym, którzy pragną urlop spędzić na górskich wędrówkach. Miasta takie, jak Szczawnica to różnorodne pensjonaty oraz doskonała atmosfera i cudowny klimat. Liczne pensjonaty Szczawnica oferuje w różnorodnych miejscach miasta.
domki
Napisał: Brian Burger
Na podstawie: http://www.flickr.com


Różne pensjonaty Szczawnica które oferuje przybywającym do niej turystom to miejsca perfekcyjnie dla rodzin z dziećmi czy par, które poszukują odpoczynku oraz wyciszenia. Pensjonaty znajdują się na zadziwiająco wysokim poziomie – zastać można w nich porządek, a pokoje są świetnie wyposażone. W mieście obecne są pensjonaty, w których pokoje mają oddzielne łazienki oraz takie, w których łazienka jest wspólna na korytarzu. W tym drugim wypadku liczyć można na niższą cenę. Szczawnica to coś więcej niż tylko pensjonaty.

Obecne są tu także domki Pieniny zaś majestatycznie nad nimi górują. Chcąc trafić na domek idealny na nocleg, dobrze jest wpisać w wyszukiwarce internetowej wyrażenie „domki Pieniny”. Bardzo szybko uda się nam uzyskać wiele wyszukiwań, za sprawą których znalezienie idealnego domku naprawdę nie będzie nastręczać żadnych trudności.


Przełom Dunajca jest bez najmniejszych wątpliwości największą atrakcją Szczawnicy i całych Pienin. Każdy, kto decyduje się tu spędzać urlop powinien udać się na spacer drogą, która przebiega przy samym Dunajcu. Podczas spaceru można obserwować tratwy z turystami , którymi kierują flisacy. Taki rejs to naprawdę wielka atrakcja. Liczne szlaki turystyczne – łącznie z tym prowadzącym na Trzy Korony – to także ogromny atut tego miejsca. Nie można zapominać również o znanej Sokolicy, na której szczycie rośnie najbardziej znana sosna w naszym kraju. To ona znajduje się na znacznej części pocztówek z tego rejonu kraju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:23:13
Tagi: pokój, noclegi, pensjonat