Twoje dziecko ma wolne od szkoły, nie masz pomysłu jak zaplanować mu czas? Sprawdź naszą propozycję!

Nie masz pomysłu na wolny czas dla swojego dziecka? A może jazda konna? To wspaniały sposób na rozwijające i ciekawe zajęcie, jakie Twoje dziecko na pewno polubi. W wielu miastach organizowane są różne kolonie czy półkolonie jeździeckie. Przekonaj się jak wiele jest zalet jazdy konnej!
jazda konna
Na podstawie: flickr.com
Jazda konna ma tak dużo pozytywów, że ciężko je wszystkie wymienić oraz zliczyć. Jedno jest jednak niezmienne, oprócz podstawowych zalet, którymi cechują się niemal wszystkie sporty, jeżdżenie na koniu ma tą przewagę, iż dzięki kontaktom z koniem, jazda konna to coś więcej niż zwyczajny sport. Ma ona wpływ pozytywny nie tylko na nasze ciało, lecz również na ducha. Korzystnie również wspomnieć o jej terapeutycznych zaletach, co na pewno wpłynie na popularność tej dyscypliny - http://www.patataj.com/oferta/obozykonne/polkolonie-konne/.Początki mogą wydawać się ciężkie, zwłaszcza, że każdy koń jest inny i trzeba wyczuć jego usposobienie. Z jednymi jesteśmy w stanie szybko się porozumieć, inne wymagają na to więcej czasu. Jednak jeśli nauczymy się podstawowych zasad jazdy konnej, dość szybko będziemy czuć wielką przyjemność z obcowania z tym zwierzęciem. Zdobędziemy zdolność wzbudzania zaufania u konia. Jazda w terenie oraz pokonywanie naturalnych przeszkód, galop po ścierniskach. to jedynie nieliczne z przeżyć, jakich jesteśmy w stanie doświadczać. Jeśli posiadamy swojego konia lub ujeżdżamy przeważnie tego samego rumaka, po określonym czasie poczujemy harmonię która rodzi się pomiędzy koniem a jeźdźcem. Płynne ruchy, które są warunkiem właściwej jazdy, to rezultat współpracy człowieka ze zwierzęciem. Przekonanie, iż taka harmonia jest osiągnięta, maksymalizuje radość, jaką czerpiemy.

kurs jazdy konnej
Na podstawie: flickr.com
Nie tylko miłośnicy koni są zdecydowani na uprawianie jeździectwa. W czasie jazdy konnej pracują nie jedynie mięśnie ud, łydek, lecz także i górne partie mięśni. Ponadto jazda konna wspaniale rozluźnia oraz rozciąga nasze mięśnie, co faktycznie bardzo zbawiennie wpływa na naszą sylwetkę. Jazda konna wskazana jest dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Począwszy od hipoterapii, jaka jest stosowana w przypadku osób niepełnosprawnych, po ćwiczenia polecane przy wadach postawy. Delikatne, kołyszące ruchy, które wykonuje koń w stępie rozluźniają mięśnie i dodatkowo wymuszają odpowiednią postawę. Jak widać wpływa to bardzo dobrze w wielu sytuacjach, korzystnie więc polecić jazdę konną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:45:08
Tagi: mięśnie, konie, jazda, sporty, przeszkody