Zwrot podatku z terenu irlandzkiego

Jeśli musieliśmy pracować poza granicami naszego kraju to, też możemy starać się zwrot podatku. Pamiętajmy o tym. Musimy pamiętać, że możemy się rozliczyć w kraju, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub w swojej ojczyźnie.


Moneta euro
Napisał: Ervins Strauhmanis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystko tak naprawdę jest zależne od przepisów kraju, gdzie pracowaliśmy. Jeśli chodzi o zwrot podatku z Irlandii (pitax.pl, zwrot podatku zza zagranicy) to sytuacja jest następująca możemy odzyskać podatek nawet do czterech lat wstecz i co istotne rozliczenie z urzędem w Irlandii nie spowoduje kłopotów przy rozliczaniu z naszą Skarbówką w następnych latach. Wszystkie informacje związane z kwotą, jakiej możemy się spodziewać zapisane są w dokumencie, który dostajemy na koniec naszej współpracy z jakąś firmą. Wiadomo, że, jeśli chodzi o dokładne informacje to trzeba podejść indywidualnie do każdej osoby. Tak jak w naszym państwie przy rozliczaniu się z podatku, tak też w Irlandii wszystko zależy od tego ile konkretna osoba płaciła składek, jak długo pracowała i na jakich warunkach była zawarta umowa. Jednak, jeśli wydaje nam się, że takie upominanie się o zwrot podatku w innym kraju zdecydowanie nas przerośnie, to możemy skorzystać z oferty firm, które będą w stanie odzyskać za nas nasze środki. Wiadomo, że będziemy musieli zapłacić taką usługę. Jednak, jeżeli okaże się, że kwota zwrotu jest duża, to można sobie pozwolić na takie wsparcie.

Zwrot pieniędzy od niemieckiego pracodawcy
Kilka monet
Napisał: brett jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com
W chwili, gdy zależy nam na odzyskaniu zwrotu podatku spoza granic naszego kraju musimy mieć wszystkie papiery, które upoważniają nas do starania się o zwrot podatku z Niemiec (więcej przeczytasz jeśli chodzi o zwrot podatku z ziem niemieckich klikając na link). Najważniejsze jest, to czy praca była legalna. Jeżeli nie mieliśmy żadnych umów to na pewno nie dostaniemy żadnych pieniędzy.

Tak, więc jeżeli praca była legalna to można dostać zwrot podatku nawet o pięć lat w tył. Z tego powodu nie musimy się denerwować, że w związku z naszymi zawirowaniami życiowymi, pieniądze przepadną po kilku miesiącach. Oczywiście nie każdy znajdzie czas, żeby się za to wziąć. Z tego powodu powstały firmy, które oferują odzyskanie podatków ludziom, którzy już powrócili do naszego pięknego kraju i nie mają powodów by wracać do naszych zachodnich sąsiadów. Dobrze zapłacić za takie usługi, jeżeli chcielibyśmy otrzymać należne nam kwoty, a sami nie mamy jak się za to rzetelnie wziąć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:02:08
Tagi: informacje