O czym warto pamiętać idąc na wędrówkę w góry oraz jakie przedmioty należy ze sobą mieć?

Jest pewne piękne miasto w Polsce, które leży w województwie dolnośląskim. Miasto to usytuowane jest w ślicznej dolinie rzeki Kamiennej. W pobliżu moglibyśmy chodzić po Karkonoszach i górach Izerskich.


Pomimo niewielkiej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dosyć dużą powierzchnię.


Miasto, o którym piszemy to Szklarska Poręba. W naszym kraju mało jest miejsc, które tak bardzo mogą sprzyjać wypoczynkowi. Panuje w tamtym miejscu cisza, krajobrazy zmieniające się wraz z porą roku albo dnia, szum czyściutkich krystalicznie potoków oraz wodospadów, to wszystko bardzo korzystnie może wpływać na ludzką naturę. Miasto to jest jednym z najbardziej znaczących ośrodków zimowych sportów w krajowych Sudetach. W Jakuszycach śnieg utrzymuje się do późnej wiosny. Biegowe trasy zaspokoją tak wyczynowców jak i amatorów. Rowerem również można by pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej turystów na wycieczkę w góry oprócz szczoteczki do zębów, biorą również górski rower. Znajdują się tu trasy rowerowe o różnorodnej trudności. Są podnoszące adrenalinę strome zjazdy oraz łagodne drogi stworzone dla rodzin z dziećmi.


samochód
Napisał: Geoff Livingston
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spacerując po górach warto pamiętać o posmarowaniu cery kremem do opalania. Poczas wędrówki po Sudetach nawet nie odczujemy jak niezwykle słoneczko grzeje i działa na naszą skórę. Wiemy wszyscy, że pogoda w górach jest niezwykle nieprzewidywalna. Z tego też powodu, choć świeci śliczne słońce, zaraz mógłby nadejść deszcz i burza. Więc warto jest na bieżąco sprawdzać aurę oraz w razie czego wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, dobre buty i pokrowiec na plecak. Istotne jest również, aby ciężar plecaka przenieść na biodra i odciążyć kręgosłup.


Jeżeli zamierzamy długi czas chodzić po górach z ciężkim plecakiem, należałoby zabrać ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki wędrówce z kijkami odciążymy plecy i kolana. Ułatwią one nam chodzenie po kamienistych ścieżkach oraz pomogą zachować równowagę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-27 08:56:18
Tagi: krajobraz, buty, Spacer, kraj, rzeki